Úvod » Oznamy » DÔLEŽITÝ OZNAM

DÔLEŽITÝ OZNAM

Dôležitý oznam!

  1.  Na základe vyhlásenia KBS sa od dnešného dňa 10.3. do 23.3.2020 rušia všetky verejné bohoslužby (v týždni aj v nedeľu) a iné aktivity v našej farnosti.
  2. Úmysly sv. omší, ktoré sú vyhlásené na tento týždeň, kňazi odslúžia súkromne.
  3. Krsty, ktoré sú vyhlásené na nedeľu 15.3.2020 o 8:45 sa rušia a prosíme rodičov,  aby si vybrali iný termín.
  4. O ďalších zmenách vás budeme informovať v rámci oznamov, ktoré budeme        zverejňovať na internete a na nástenkách kostolov.

 

Pripájame vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska

 

Čičmany 10. marca (TK KBS) V plnom znení prinášame stanovisko Konferencie biskupov Slovenska k zákazu verejného slávenia bohoslužieb.

—————————————————————–

Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali. Tam, kde je to možné, kostoly nech zostanú pre modlitbu otvorené.

Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi nech pokračujú v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu.

Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: “Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!”

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.