Úvod » Farský úrad » Kapláni

Kapláni

Mgr. Ján Zavacký

5 JanoPochádzam z krásnej dedinky Spišský Hrhov, ktorá je na Spiši, blízko mesta Levoča. Mám ešte štyroch mladších súrodencov, dve sestry a dvoch bratov. Základnú školu som absolvoval v Levoči, rovnako aj strednú školu – Gymnázium sv. Františka Assiského. Už od detstva som hral futbal a v tom som videl aj svoje ďalšie smerovanie, no žiaľ, boli to iba moje plány, nie tie Božie :) Hneď po gymnáziu som študoval tri roky na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, presnejšie učiteľstvo telesnej výchovy a geografie. V septembri 2015 som nastúpil do Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka a zrazu som tu, vo svojej prvej farnosti, z čoho mám veľkú radosť a už sa teším, čo má Pán pre nás všetkých pripravené.

Medzi moje záľuby patrí jednoznačne futbal, volejbal, horská cyklistika, túry po našich krásnych horách, stretnutia s priateľmi a taktiež milujem nádhernú Máriinu modlitbu – posvätný ruženec.

Mgr. Dominik Holubčík

Holubcik DominikPochádzam z Oravskej Lesnej, kde so absolvoval aj základnú školu.Po nej som nastúpil na Gymnázium A. Bernoláka v Námestove. Roku 2002 som nastúpil do Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí. 21. 6. 2007 som prijal z rúk otca biskupa Františka Tondru diakonskú vysviacku a presne o rok nato aj kňazské svätenie (21. 6 2008). 

Moji rodičia sa volajú Jozef a Helena (rod. Dibdiaková). Momentálne žijú v Oravskej Lesnej. Mám o dva roky staršieho brata Jozefa, ktorý je tiež kňazom.

V minulosti som sa venoval kresleniu a prírodným vedám. No teraz nemám až tak veľa času na tieto záľuby. Skôr fotografujem a mám rád prechádzky po prírode. Veľmi rád si prečítam dobrú knihu.

Mgr. Andrej Ondrejka 

andrej fotka upravená

Volám sa Andrej Ondrejka, mám 25 rokov a pochádzam z Liptovských Sliačov. Mám dvoch starších súrodencov, brata a sestru, ja som najmladší. Základnú školu som vychodil u nás, v Sliačoch, na strednú školu som chodil do Ružomberka, som vyučený čašník. Tu som sa rozhodol pre kňazské povolanie a tak som v septembri v roku 2013 nastúpil do seminára. 15.6.2019 som prijal z rúk o. biskupa Štefana Sečku kňazské svätenie a mojím prvým pôsobiskom sa stala práve farnosť Dolný Kubín. Vo svojom voľnom čase rád čítam, chodím na prechádzky do prírody, na huby, rád trávim čas s priateľmi, veľmi rád sa modlím ruženec.